Alesta Otel Bozcaada

Tek İzbarço

Oda Özellikleri ve Hizmetlerimiz

  • TV
  • Klima
  • Wifi İnternet
  • Araç Otoparkı
  • Kahvaltı
  • Minibuzdolabı
  • Ada ve Deniz Manzarası
  • Double Yatak

Deniz ve Ada manzaralı odalarımız.Boğcaada manzaralı bahçemiz ve sizi rahat hissetiricek odalarımızla Alesta Bozcada’daki eviniz olacak. Ayrıca otelimizin hemen yanında olan otoparkımızla arabanızı düşünmek zorunda kalmayacaksınız…

Alesta’da kendinizi evinizde hissedersiniz…

Liman ve restaurantlara yürüme mesafesindeki otelimiz 2009 Yılında hizmete girmiştir.Denize aşık bir ailenin oteli olan Alesta,İnsan ve Deniz sevgisi temeliyle misafir ağırlama amacıyla yola çıkmıştır.

İsmi Alesta ‘Hazır’ anlamına gelen deniz teriminden gelmektedir.

Yaz sıçağında hiç bunaltmayan bir esintili bahçemiz ve kendinizi evinizde hissedeceğiniz odalarımızla sizi ağırlamaktan mutluluk duyarız…

Bozcada Caz Festivaline katılın

 

Meral hanım ve Eşi Şerif Ali Bey’in gösterdikleri güler yüz, nezaket, sıcaklık, her konuda yardımcı olma çabası, hizmet kalitesi, kahvaltılarda Meral Hanım’ın sunduğu kendi yapımı muhteşem lezzetler, odaların temizliği ve kalitesi unutulacak gibi değil. Teşekkürler. Uygunn Tripadvisor

Deniz

Ayazma Plajı- poyrazda

Turkuaz renginde denizi ve incecik kumu ilk defa gelenleri şaşırtacak güzellikte bir kumsal burası. Adanın en popüler, dolayısıyla en kalabalık plajı. Günübirlik tesislerin olduğu tek koy olan Ayazma Plajı’na yaz döneminde düzenli olarak minübüs seferleri yapılıyor. Plajda şemsiye ve şezlong kiralamak mümkün. Ayrıca su sporları adı altında; deniz bisikleti, banana, hamburger ve jet ski kiralayan bir yer de bulunuyor.

Plajın en keyifli yanlarından biri tahta sandalyeli, ekose örtülü plaj restoranları. Bu restoranlar özellikle öğle yemekleri için tercih ediliyor. Buralarda içilen bir akşamüstü birasının tadına da doyum olmuyor !

Sulubahçe Koyu- poyrazda

Ayazma plajının bitişiğindeki koydur. Minibüsler Ayazma’dan Habbele’ye geçerken bu koyun önünden geçiyor. Bu yüzden yaz döneminde günübirlikçilerin tercih ettiği koylardan biri. Ayazma ve Habbele Plajı’nın ortasında olmasına rağmen tesisi olmadığı için ıssız kalmış Sulubahçe. Genelde koyun civarındaki yazlık sitelerde oturanlar tarafından kullanılıyor.

Habbele Plajı- poyrazda

Denizi hem kumluk hem de taşlıktır. Ayazma’ya göre daha sakindir. Adaya uzun yıllardır gelenlerin tercih ettiği bir koydur. Plaja düzenli olarak minübüs seferleri yapılıyor. Koyda uzun yıllardır hizmet veren bir beach-restoran bulunuyor. Son yıllarda açılan Bertiz Otel de koyun bir ucunda havuzu ve tahta iskelesi ile dışarıya açık beach hizmeti veriyor.

Beylik Koyu- poyrazda

Adanın gizli saklı kalmış cennet koylarından biri. Ayazma Plajı’nın hemen solunda yer almasına rağmen, plaj ile aralarındaki asfalt yolun çökmesinden dolayı uzun zaman gözlerden uzak kalmış. Yeni yol, Ayazma Plajı’ndan manastır yönünde merkeze doğru giderken sağdaki ilk yol. Bu asfalt yolda 1 km. kadar ilerledikten sonra sağa sapılan 300 metre uzunluğundaki toprak yol sizi bakir koya ulaştırıyor. 2015 yılında büyük bir gemi koyda karaya oturdu ve kumsala biraz da garip bir hava verdi. Gemiden sarkıtılan halatlarla yapılan büyük salıncaklar büyüklere eğlence oldu…

Akvaryum Koyu (Mermer Burnu)- poyrazda

Yaz dönemi boyunca müdavimlerinin boş bırakmadığı ufak bir koydur. Deniz altındaki inanılmaz çeşitliliği görebilmeniz için bir şnorkel ve gözlükle gelmenizde fayda var. Bu koya günde bir kez minübüsle ulaşmak mümkün. Mermerlerin üzerinden yürüyerek en uca kadar gitmeyi deneyebilirsiniz.

Çayır Koyu- lodosta

Rüzgarın güneyden estiği nadir günlerin birine denk gelirseniz mutlaka Çayır’da denize girmelisiniz. Burada denizin rengi bir başka güzel ve Göztepe’ye bakarak yüzmek çok keyifli. Genelde adanın yerlileri tarafından bilinen koy, sakin ve huzurlu. Tam deniz kenarına kadar inen düzgün bir asfalt yolu bulunuyor.

Tuzburnu Koyu- lodosta

Anakaradan baktığınızda adanın en sol ucundaki Tuzburnu fenerinin bitişiğinde yer alıyor. Lodoslu havalarda en çok tercih edilen koylardan biri. Buraya tempolu bir yürüyüşle ada merkezinden 1 saatte varmak mümkün. Koyun solundaki diğer ufak koyda beach hizmeti veren bir tesis de bulunuyor. Bu arada keşfi sevenler için, Tuzburnu fenerine çıkıp panaromik Ege denizine karşı oturması da çok keyifli…

Poyraz Limanı Koyu – lodosta

Ada merkezine en yakın koylardan biri. Çanak şeklinden dolayı poyrazda bile fazla rüzgar almıyor. Yürüyüşle 15 dakikada ulaşmanız mümkün. Denizi genel olarak sığ ve sıcak ama deniz kestanelerine dikkat etmek gerekiyor. Herhangi bir tesis bulunmuyor.

Tekirbahçe Koyu- lodosta

Adanın turizm bölgesi ilan edilen Tekirbahçe’de 5-6 otel ve ufak bir tatil köyü bulunuyor. Uzunca bir kumsaldan oluşan koyda tesislerde kalanlar için konulan şemsiye ve şezlonglar bulunuyor. Bu ufak plajlardan bazılarına siz de dışardan katılabilirsiniz. Tatil Köyü’nün havuz ve aqua parkına giriş ücretini vererek herkes girebiliyor zaten. Koya anayoldan sapılan toprak yollar dışında Poyraz Limanı’ndan kıyı boyunca yürüyerek de ulaşabilirsiniz. Böylece ikisinin arasındaki minik bir koyu da keşfetmiş olursunuz.

Ada merkezi- poyrazda ve lodosta

Ada merkezinde denize girebileceğiniz iki yer seçeneği bulunuyor.

  • Poyrazda: Bozcaada Yat Limanı, Türkiye’nin en temiz yat limanlarından biri olarak denize güvenle girebileceğiniz bir yer. Kale önündeki çay bahçeleri yazın ‘beach’ havasına bürünüyor. Buralara kurulmuş merdivenlerden deniz kestanelerine ve kayalara dikkat ederek havuza girer gibi denize girebilirsiniz. Yüzerken açılıyorsanız yanaşan feribota ve teknelere de dikkat etmelisiniz.
  • Lodosta: Kale arkası denilen bölgede bulunan Salhane Bar’ın önündeki merdiven denize girmek için çok uygun. Salhane zaten gün boyunca beach havasına bürünüyor.
Merhabalar size Whatsapp üzerinden yardımcı olmamızı ister misiniz ?
Powered by